Ergenlik dönemi bireyin çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine geçerken yaşadığı hızlı bir büyüme, gelişim ve değişimin gözlendiği önemli bir süreçtir.Kişiliğimizin temelini oluştururken büyük taşların yerlerinden kaldırılıp değiştirilerek, şekillendirilmeye çalışıldığı biraz zor bi taraftanda en kıymetli dönemlerimizdendir.

Bu dönemde öfke kontrolünde problemler yaşandığı, ebeveynlere karşı büyük çatışmaların yaşandığı, ‘ben ‘ kavramının sık sık dile getirilmeye başlandığı, ailede ebeveynleri doğru yanlış kavramında değişiklikler yaparak ‘ benim doğrum ve benim yanlışım ‘olarak değiştirilmeye başlanılan çok değerli bir süreçtir.

Ergenlikte davranış ve kişilik bozuklukları,stres,panik atak,depresyon, yetişkin hiperaktivitesi, travma gibi çözülmesi gereken problemler yaşanabilmektedir.

Aysel Şentürk ve ekibi olarak merkezimizde uzman psikolog eşliğinde danışan ergen yada ergen ailelerine sağlıklı bilgi vererek bu süreci kendi açılarından problemsiz ve bu dönemin değerini bilerek yaşamaları adına hizmet vermekteyiz.