Yetişkinlik dönemi bireyin hayatı boyunca yüklendiği sosyal rollerin ( anne-baba olmak,iş kadını- iş adamı olmak, büyükanne-büyükbaba olmak….) ve bu rollerin çerçevesinde,sorumluluklarının en yoğun yaşandığı dönemdir.

Yetişkin birey, çocukluğunu,ergenliğini ve gençlik dönemlerini dolu dolu yaşayarak yetişkinlik dönemine  geldiyse, bu dönemi de eski zamanlara takılmadan keyifle yaşayacaktır. Fakat kişi kendini doyuramadığı ve eksiklik hissettiği bir dönemde takılı kaydıysa, yetişkinlik döneminde olmasının hiçbir önemi olmadan ergen ve genç gibi davranışlar sergileyip beklentiler içerisine girerek herkesin onun için bir şeyler yapmasını istediği karmaşık bir yapının içine girer. Bu durum bireyin yetişkin olmayı kabul etmek istemediğine dair ciddi bir direnç göstergesidir. Bu tür olumsuzlukların yanında bir de hayatın akışı içerisinde karşılaştığımız


olumsuzluklar olabilir ki her olumsuzlukla başa çıkamayabiliriz. Sadece kendimizle değil çevremizle de sorunlar yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda herkesin duyabileceği gibi profesyonel  bir yardıma ihtiyaç duyarız.
Aysel Şentürk Gelişim ve Danışmanlık Merkezi olarak uzman psıkolog kadromuzla hizmet vermekteyiz.